Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Студентська Рада нагадує: сьогодні – День боротьби зі СНІДом

Студентська Рада нагадує: сьогодні – День боротьби зі СНІДом

Сьогодні вранці представники Студентської ради ЗДМУ зустрічали всіх, хто поспішав в університет, пропонуючи прикріпити до одягу червону стрічку. Вона єднає нас у боротьбі зі страхітливою хворобою століття. У такий спосіб приєднуємось до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.

Варто пам’ятати, що нині у світі за даними ВООЗ, з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування. Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ -  на початок 2017 року на території держави проживали 238 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій.

А що ми знаємо про червону стрічку, символ Дня боротьби зі СНІДом? Ідея навідала навесні 1991 року художника Франка Муру, який жив у невеликому містечку штату Нью-Йорк. Одного разу Франк звернув увагу на сім'ю, яка жила по сусідству і носила жовті стрічки. Вони були для них символом надії та віри – сусіди всім серцем сподівалися, що їхня старша дочка - солдат, яка на той час брала участь у військових діях в Перській затоці, - повернеться додому живою і здоровою.

Прикметно, що вперше символічні стрічки почали носити під час війни в Затоці. Крім цього, зелені стрічки, схожі на перевернуту букву «V», слугували символом переживання і співчуття за тих людей, які зіткнулися з трагедією, пов'язаною з убивствами дітей в Атланті. Об'єднавши все, що було колись пов'язано зі стрічкою, Франк Муру дійшов висновку, що така ж стрічка, тільки іншого кольору, могла б стати і символом боротьби проти СНІДу.

Цю ідею художник запропонував групі «Visual AIDS», і її відразу ж прийняли. Було поширено листівки з написами: «Відріжте шість сантиметрів червоної стрічки завдовжки, скрутіть у верхній частині у формі перевернутої "V". Використовуйте англійську шпильку, щоб прикріпити її до одягу». Більшість народів цю ідею підтримали і почали кріпити червоні стрічки до свого одягу.

Зараз жодна акція, спрямована на боротьбу зі СНІДом, не обходиться без маленької червоної стрічки.  Прикріпивши її сьогодні до свого одягу, ми також висловлюємо свою підтримку і співчуття  тим, хто хворий.

1.12.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR