Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Іноземні студенти ЗДМУ говорять українською

Іноземні студенти ЗДМУ говорять українською

 Іноземні студенти, які навчаються на довузівському етапі  першого міжнародного факультету, з інтересом  опановують українську мову. Вони долучилися до заходів, які тривали в університеті з нагоди Дня писемності і залюбки спілкувалися мовою держави, в якій здобувають вищу освіту.

Викладати цю дисципліну на довузівському етапі почали іще минулого навчального року – тоді її опановували лише еквадорські студенти. Цього  року на вивчення державної мови перейшов увесь факультет. Це природно, адже живемо й навчаємось в Україні.

Декан першого міжнародного факультету,доцент  Дочинець з цього приводу  зазначає, що минулорічний досвід був вдалим. На випускних іспитах по закінченні навчання студенти продемонстрували високі результати та ґрунтовні знання. На думку Дмитра Івановича, вільне володіння українською мовою дозволить студентам-іноземцям успішніше інтегруватися в український освітній простір, стати  академічно мобільнішими у рамках нашої держави.

Студентам також до вподоби така ініціатива адміністрації вишу та факультету. Ми поспілкувалися зі  студентами груп № 1, 2, 3, які вивчають українську вже близько півтора місяця.
Студенти групи № 1 (старший викладач – Сергій Петрович Турковський) Уссама Дхіссі та Закарія  Нежжарі розповіли, що їм дуже подобається жити і навчатися в Україні , в Запоріжжі, а вивчати мову не надто складно. «Вона співоча і сучасна, - кажуть хлопці. – Ми спілкуємося українською  поміж собою і з новими друзями. Практика дуже важлива! Коли ми звертаємось  українською на вулиці, навіть до незнайомих, нам зазвичай відповідають теж українською. І ми відчуваємо, що поруч українські громадяни».

На думку студентів групи № 3 (викладач –доцент Лариса Іванівна Васецька) Омар Логдолі, Муфід Абдеразак і Ріхаб Снуссі, українська мова все ж дається трішки складнувато. «Втім, у нас дуже хороший викладач,  тому з нею вивчати мову дуже цікаво», - додають студенти.

А от студент групи № 2 (викладач – Дар’я Олександрівна Завгородня) Іліас Фаділь зізнається, що українською він послуговується лише в аудиторії та в кімнаті гуртожитку, адже у місті її чути можна не так часто.

Про особливості викладання української мови іноземцям повідала завідувач курсу довузівського етапу навчання, доцент Лариса Іванівна Васецька: «Навіч бачимо, що іноземні студенти, які вивчають мову лише місяць – півтора, вже можуть спілкуватися нею на побутові теми. На цьому етапі зазвичай у них превалюють високі темпи засвоєння мовного матеріалу, тому що наразі мова для них – інструмент культурного діалогу та пізнання української ментальності. Викладачі довузівського етапу широко використовують інтерактивні методики навчання, застосовують нові форми практичних занять із залученням інноваційних технічних засобів (мультимедійних презентацій та електронних методичних матеріалів). Змінюється і формат занять: широко практикуємо такі форми, як урок-екскурсія, урок-ділова гра тощо. Усе це у комплексі сприяє підвищенню якості навчання іноземних студентів».

Тож бажаємо натхнення та успіхів студентам та їхнім викладачам, і сподіваємося, що за роки навчання вони опанують українську досконало, і вона звучатиме згодом у їх рідних країнах -  Марокко, Тунісі, Еквадорі, Колумбії, Туреччині, Нігерії, так само милозвучно, як в Україні.

Юлія Гринь,
організатор курсу довузівського етапу навчання кафедри мовної підготовки ЗДМУ

14.11.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR