Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
ЗДМУ на «Ярмарку освіти»

ЗДМУ на «Ярмарку освіти»

Запорізький державний медичний університет та медичний коледж, який входить до складу ЗДМУ, гідно представлені у виставковому центрі «Козак-Палац», де  розгорнуто щорічну спеціалізовану виставку «Ярмарок освіти» - на допомогу майбутнім вступникам, учителям, батькам.

Під час відкриття заходу присутніх привітала від імені ректорату ЗДМУ проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, доцент Світлана Моргунцова, зазначивши, що такий проект провадиться заради майбутнього  кожного абітурієнта, якому потрібно допомогти визначитися з його фахом, а отже – долею суспільства загалом, бо освіта є гарантією розвитку як особистості, так і держави. Приємно вразили усіх студенти медичного коледжу: 35 юнаків і дівчат у сліпучо білих халатах взяли участь у танцювальному флешмобі.

На тлі понад 50 закладів освіти, а в ярмарку  представлені  заклади вищої освіти всіх рівнів акредитації: ліцеї, коледжі, інститути, академії, університети, лінгвістичні центри із Запоріжжя, Харкова, Дніпра, Одеси, Черкас та інших міст, - локація  нашого  університету приваблює не лише вишуканим оформленням, але й змістовим наповненням, інформативним матеріалом про  широкий спектр освітніх послуг. Медицина затребувана суспільством, отже багато випускників обирають цей фах справою свого життя.

До стендів ЗДМУ від самого відкриття без упину йшли школярі – з учителями, батьками. Якщо молодь може без проблем відшукати потрібну інформацію в Інтернеті, то старшим важливо отримати її з перших рук. Ось вчитуються в буклет мама із сином. «Мріє про стоматологію, - каже жінка. -  Я була категорично проти, напевне, тому, що сама медик. І мова  не стільки  про гроші, хоча для нашої родини вони є дуже великою сумою. Річ у тім, що мої кар’єрні етапи в медицині були такими проблематичними, яких би я не бажала дитині. Але це його вибір, тому маю його поважати. Якщо розглядати стоматологію, то це навчання або в Запоріжжі, або в Полтаві. Підходили до стендів зарубіжної освіти, там ціни захмарні, це не для нас».

Літня жінка збирає буклети нашого медичного університету, назвалася Тетяною Микитівною. «Онука поки що в дев’ятий клас ходить, а я збираю потихеньку гроші, - усміхається, - дуже вже їй хочеться стати кардіологом, хоче моє серце лікувати. Вчиться добре, будемо обов’язково в наш, запорізький медичний, вступати».

«Наш університет авторитет має незаперечний і користується серед абітурієнтів великою популярністю, - каже кандидат фармацевтичних наук, старший викладач кафедри біохімії ЗДМУ Дар’я Сінченко, яка чергувала біля стенду учорашнього вечора. – Підходить дуже багато відвідувачів, причому таких, яким іще навчатися у школі років зо два. Тобто, збираються вступати згодом конкретно до нас. А ті, що на порозі випуску, запитували про кількість бюджетних місць, чи входить до переліку спеціальностей педіатрія, коли у нас день відкритих дверей. Батьків зазвичай цікавить цінова політика, прохідний бал. На усі запитання даємо вичерпні відповіді».

Відповідальний секретар приймальної комісії ЗДМУ доцент Віра Одинцова вважає, що виставка «Ярмарок освіти» є першим дзвіночком до початку вступної кампанії – 2018. «На даному етапі, - зазначає Віра Миколаївна, - вступників найгостріше цікавить, яким буде перелік конкурсних предметів – для того, щоб за першої можливості зареєструватися на ЗНО і щоб зосередитися саме на цих дисциплінах. Згідно з наказом МОН України, яким затверджено умови прийому, перелік предметів там по усіх галузях знань є, але Міністерство юстиції його ще не затвердило. Та  не давати наразі дітям інформації ми також не можемо. Тому визначилися з переліком конкурсних предметів, мінімальною кількістю балів з них. Ми  пропонуємо вступникам, незалежно від спеціальностей, обов’язковими предметами вважати українську мову й літературу та біологію, за їх вибором – хімію чи математику. На бюджетні спеціальності – медицина, стоматологія, педіатрія, мінімальна кількість балів з української мови й літератури становитиме не менше 130, а з двох інших (біологія, хімія чи математика) – не менше 150 балів. Це вимога Міносвіти України.

Ми надали відвідувачам виставки усі конкретні матеріали про терміни вступної кампанії, її перебіг. Це дуже великий обсяг інформації: кольорові буклети про наш заклад вищої освіти (такий термін тепер введено в Законі про освіту), спеціальності, факультети, контактні телефони деканатів, приймальної комісії тощо. У другому буклеті вміщена детальна інформація про спеціальності, кваліфікацію, подальші варіанти працевлаштування.

Окремий буклет детально  розповідає про нову спеціальність – «Фізична терапія, ерготерапія», так вона називається за європейським зразком.  У нас студенти вивчають її перший рік, до неї зростає інтерес ще й з огляду на перебіг військових дій на Сході – багатьом бійцям, які повертаються до мирного життя, потрібна серйозна реабілітація. Як свідчить досвід, із закладів вищої освіти Запоріжжя, де вона введена, до нас прийшло найбільше вступників, це цілком логічно – такий фах кваліфіковано надає лише медичний виш.

Багатьох майбутніх вступників хвилює 150 балів, які потрібно мати з профільних дисциплін. У нас немає остраху, бо абітурієнтів приймаємо сильних, добре підготовлених, вони цей бар’єр легко долають.

Очікуємо кращих, цілеспрямованих, закоханих у медицину вступників. 23 грудня радо зустрінемо усіх бажаючих у нашому університеті на Дні відкритих дверей».


 

10.11.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR