Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Осінній день донора в ЗДМУ

Осінній день донора в ЗДМУ

Настав час осіннього донорства у Запорізькому державному медичному університеті. Сьогодні добровільно прийшли здати кров 88 студентів, медична комісія допустила до донорства 74 з них.

Про цю подію заздалегідь сповіщали оголошення в навчальних корпусах і гуртожитках. Процес відлагоджений роками, адже в ЗДМУ дні донора проходять двічі на рік.  Заздалегідь підготували  приміщення  для огляду донорів, робочі місця лаборантів, операційну у четвертому гуртожитку.

До  потенційних донорів ставляться дуже уважно. Ось із картою донора з кабінету лікаря вийшла студентка третього курсу другого медичного факультету Юля Ковальова. «Усе гаразд, - каже дівчина, - нас  оглядають фахівці - дерматовенеролог, гінеколог. У комп’ютерній базі даних, де  реєструємся, відстежуються інші параметри, необхідні для донора. Кожен здає аналіз крові. Це гарна нагода вкотре перевірити стан здоров’я. Відтак  отримуємо  карту, з якою  безпосередньо треба йти на процедуру. Я вже здавала кров в університеті, доволі цікава процедура, а для мене це ще й спроба познайомитися з майбутнім фахом, адже навчаюся за спеціальністю «Лабораторна діагностика». На Херсонщині, де мешкаю, моя мама також бере участь у донорстві, разів чотири здавала кров».

До двох обов’язкових «донорських» вільних днів ректорат ЗДМУ додає ще один, ними можна розпорядитися в будь-який час. Багатьом студентам це стає в нагоді, щоб на свята відвідати батьків. Але більшість молоді приєднуються до акції, бо усвідомлюють важливість кожної краплини крові для людей, які потрапляють у екстремальні ситуації, на операційний стіл тощо. Третьокурсник першого медичного факультету Денис Устименко давно збирався стати донором, зараз він вперше  поділився кров’ю. «Справа добровільна, - каже юнак, - ми розуміємо, що потрібно поповнювати банк крові для населення. Хто, як не медики, мають подавати приклад. У нас сьогодні майже півгрупи зголосилися прийти на пункт».

Оптимістично налаштовані й студентки третього курсу першого медичного факультету Еля Фесенко та Аліна Салдаєва. Для обох це перша спроба донорства, дівчатам не страшно, переконані, що процедура безпечна, адже виконується у стерильних умовах, одноразовими системами. Студенти мають гарний приклад батьків, які не раз ставали донорами.

А от майбутній стоматолог Віталій Паркуян вийшов з кабінету лікаря не в кращому настрої. «Сам винен, - резюмує, - зранку гарненько так поснідав, гемоглобін підскочив до 170, а норма для чоловіків – 130. Ось мене й  відсторонили від процедури, шкода, «пролітаю», хоча збирався вдруге здати кров. Але наступного разу буду обачнішим. От мій рідний дядько у місті Тернівка на Дніпропетровщині, звідки я родом, Заслужений донор України! Він шахтар, і мене переконав своїм прикладом, що справа корисна, потрібна і патріотична».

«Процес у медичному університеті триває, як завжди, злагоджено й чітко, - констатує трансфузіолог обласної станції переливання крові Дмитро Назаренко, - хоча цього разу з дещо меншою активністю.   Студенти  позитивно налаштовані, здоров’я у більшості відповідає параметрам донорства. Ми з колегою, терапевтом Людмилою Карпенко, у цьому впевнюємось, оглядаючи студентів. Серед обов’язкових умов – показник гемоглобіну, у жінок він має бути не нижчим від 120, чоловіків – 130 мг на літр. Звісно, донору має виповнитися вісімнадцять років, не повинен хворіти на інфекційні, хронічні, ряд інших захворювань, мати не менше п’ятдесяти п’яти кілограмів ваги».

День донора в університеті іще раз довів, що студентська спільнота загалом свідома й налаштована на благородну і шляхетну справу, однак у майбутньому не завадить активніше пропагувати захід,  зокрема, в групах, осередках студентського самоврядування. Майбутні медики мають з молодих років жити з переконанням, що ділитися кров’ю –  благородно і гідне поваги.

 

 

9.11.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR