Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
На честь ювілею  кафедри акушерства і гінекології ЗДМУ

На честь ювілею кафедри акушерства і гінекології ЗДМУ

Сьогодні Запорізький державний університет вітає кафедру акушерства і гінекології, якій виповнилося 50 років. З цієї нагоди у ЗДМУ відбувається Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання акушерства, гінекології і репродуктивної медицини».

Святкову атмосферу  перед початком засідання створив колектив  струнного  оркестру Запорізького академічного музично-драматичного театру ім. Магара, який дарував учасникам заходу у фойє чудові мелодії.

Розпочалося пленарне засідання, яке відкрив ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник, вітаннями. Юрій Михайлович відзначив, що кафедра акушерства і гінекології є однією з найбільш потужних в університеті. Сюди приходять навчатися студенти-старшокурсники, лікарі-інтерни, свої кроки у професію і науку вони роблять під керівництвом цілої плеяди висококваліфікованих наставників. Колектив  згуртований, дружний, єдиний в педагогічному, лікувальному, науковому процесі.  Звідси свого часу виокремилася іще одна кафедра університету – акушерства, гінекології та репродуктивної медицини ФПО, яку очолює професор Наталія Авраменко. Кафедра співпрацює з багатьма лікувальними закладами, пологовими будинками міста. Тут отримали путівку в професію майже усі провідні спеціалісти галузі, які нині працюють акушерами-гінекологами в містах і районах області.

Ректор ЗДМУ нагородив Грамотою університету колектив кафедри, вручивши її завідувачу, професору Юрію Крутю. Подяки ЗДМУ за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди ювілею кафедри отримали професори – Владислав Залізняк, Юрій Круть, Анатолій Жаркіх, доценти -  Ніна Ізбицька, Наталія Гайдай, Ольга Слінько, асистенти – Олександр Ревенько, Олександр Кирилюк. З особливою шанобою Юрій Михайлович Колесник передав вітання з подякою від університету професору Галині Євгенівні Луценко, ветерану галузі, яка в шістдесяті роки поряд з професором Євгеном Павловичем Гребенніковим була серед фундаторів кафедри.

«Найбільшим здобутком півстолітнього шляху цього наукового й педагогічного осередку є випускники кафедри, яких тут виховали, дали чудову професію, - зазначив у вітальному слові академік НАМН України, член-кореспондент НАН України, професор ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка НАМН України» Олександр Резніков. – Вдячність своїм учителям вони несуть через усе життя, допомагаючи приходити у світ дітям, оберігаючи материнство. Упродовж років на кафедрі Запорізького медичного університету сформовано потужну наукову школу, відому в Україні й за її рубежами, тому вам справді є чим пишатися».

Щирими словами, віршами і квітами привітала колектив з поважною датою голова обкому профспілки медичних працівників Ірина Бальченко. Грамоти профспілки медиків вона вручила співробітникам кафедри, кандидатам медичних наук Ігорю Міхісору, Світлані Онопченко, Сергію Бондаренку.

Привітали кафедру з піввіковим ювілеєм  також завідувачка кафедри акушерства і гінекології ДЗ «ЗМАПО МОЗ України» професор Наталія Луценко, представники обласного й міського департаментів охорони здоров’я, інші гості.

У такому гарному контексті учасники конференції прослухали доповідь професора кафедри, у минулому її завідувача, Анатолія Жаркіх про історію заснування, шляхи становлення, наукові здобутки кафедри, науковців, які упродовж півстоліття творили її славну біографію.

Відтак учасники конференції, а серед них науковці з Києва, Дніпра, Полтави, Одеси, інших регіонів, працювали у пленарному й секційному режимах, розглядаючи актуальні проблеми акушерства та гінекології, -  сучасні аспекти надання допомоги жінкам з патологією вагітності, стратегію збереження здоров’я жінки на сучасному етапі та інші.

Свої наукові дослідження у вигляді доповідей, повідомлень, стендових доповідей представило широке коло вчених ЗДМУ, у тому числі й з інших кафедр, а також студенти-старшокурсники, які працюють у наукових товариствах.

1.11.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR