Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
ЗДМУ й надалі співпрацюватиме з Фондом Мер’ є

ЗДМУ й надалі співпрацюватиме з Фондом Мер’ є

З гарними враженнями  й намірами подальшого співробітництва завершили своє дводенне перебування у Запорізькому державному медичному університеті  представники французького Фонду Мер’є  Флоренс Прадел і Жан – Люк.

Із цією благодійною організацією ЗДМУ співпрацює уже три роки поспіль, зокрема, щодо  діагностики інфекційних захворювань, а саме -  туберкульозу, особливо резистентного, стійкого до лікарських препаратів. Свого часу таке обладнання Фонд  Мер’є надав Запорізькому обласному клінічному протитуберкульозному диспансеру, на базі якого працює кафедра фтизіатрії і пульмонології ЗДМУ, та лабораторії університету.

Плідними були зустрічі гостей з керівництвом університету, ректором ЗДМУ професором Юрієм Колесником, науковцями кафедр, де досліджується означена проблема.
«Учорашній день Флоренс Прадел та Жан –Люк провели в лабораторіях університету, - прокоментував проректор з наукової роботи ЗДМУ професор Валерій Туманський. – Вони  працювали в лабораторії молекулярної генетики, де разом з нашими співробітниками  проводили генетичне дослідження  матеріалу туберкульозної мікобактерії. Тобто, спершу провели ланцюгову полімеразну  реакцію, відтак – гібридизацію тих генів, які мають ці мікобактерії в нашому регіоні. Отримали  гарний результат, який відповідає європейським протоколам, і були цим дуже  задоволені. Обмінялися враженнями з нашими   дослідниками.

Також представники Фонду Мер’є ознайомилися з лабораторіями університету медико – біологічного, фармацевтичного профілю, де виконуються дисертаційні роботи. Їх вразив високий рівень оснащеності цих наукових підрозділів.

На прощання гості дякували за гостинність, висловлювали задоволення, що в ЗДМУ їм удалося так насичено й плідно попрацювати. У подальшому ми будемо співпрацювати з Фондом Мер’є, вони в цьому зацікавлені,зокрема, щодо нових методик дослідження активації туберкульозу , прогнозування його несприятливого перебігу на ранньому етапі, коли хворому можна кардинально допомогти».

 

5.10.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR