Молоді вчені ЗДМУ взяли участь у Європейському конгресі кардіологів

Молоді вчені ЗДМУ взяли участь у Європейському конгресі кардіологів

   Очний аспірант кафедри патологічної фізіології Марія Федотова та асистенти кафедри Сергій Тищенко і Максим Данукало завдяки виграному гранту змогли відвідати найпрестижніший світовий медичний форум – Європейський конгрес кардіологів у Барселоні.

   Цьогорічний  конгрес зібрав понад 11 тисяч науковців і лікарів-практиків з понад 140 країн. Секції конгресу були присвячені фундаментальній науці і різноманітним практичним напрямкам кардіології.

   Молоді науковці ЗДМУ відвідали лекції, дискусії, круглі столи. А поспілкувавшись з відомими вченими-кардіологами отримали неоціненний досвід, ідеї для подальших розробок у вибраних темах, - ділиться враженнями Марія Федотова.

 - Ми спілкувалися з іншими делегатами, багато з них вже знають Україну. З одним делегатом ми спілкувалися на тему мого дослідження з ре моделювання міокарду, і він сказав, що це цілком актуально навіть за мірками Швейцарії. Дуже цікаво було брати участь в інтерактивах, які пропонували спонсори конгресу. Наприклад, занурювалися в 3D-реальність для порятунку пацієнтки від серцево-судинної катастрофи, призначали новий препарат від фірми спонсора. Також здавали гліколізований гемоглобін експрес-методом. В Україні для цього треба здавати венозну кров і чекати день на результати з лабораторії. А новий прилад, представлений на конгресі, дозволяє зробити це з краплини капілярної крові у маленькому портативному апараті, який зовні нагадує глюкометр. І це зайняло всього 7 хвилин!

   Ще одна цікавинка, яку змогли опробувати  на конгресі – моделювання екстреної ситуації у пацієнта з певним анамнезом захворювання на столі-планшеті. Було дуже цікаво, адже з «пацієнтом» можна поговорити, провести будь-яку процедуру, маніпуляцію, аналіз, призначити йому потрібні дози ліків і тим самим врятувати йому життя.

   Також ми пройшли базовий курс серцево-легеневої реанімації у вигляді workshop. По закінченні Конгресу ми отримали сертифікати учасника з кредитами. 

13.09.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar