Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
ЗДМУ - піонер у запровадженні телемедицини

ЗДМУ - піонер у запровадженні телемедицини

Ректор Запорізького державного медичного університету професор Юрій Колесник взяв участь у нараді з питань розвитку медицини, яку 11 вересня провів Президент Петро Порошенко.
 
Зважаючи на жахливий стан справ у медичній галузі в сільській місцевості, за дорученням Глави держави  була розроблена програма реформи сільської медицини, яку представила радник Президента Марія Гайдар.  В обговоренні взяли участь заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Ольга Стефанишина та інші фахівці. 
 
Ця програма, на переконання Президента, «дає сучасні відповіді на виклики, які існують зараз перед державою».  Серед новацій, які пропонується запровадити – телемедицина. За словами П.Порошенка, в кожному ФАПі, амбулаторії будуть створені умови, щоб медичний працівник зміг отримати консультацію від своїх колег з району чи більш кваліфікованих профільних лікарів: «Буде проведений широкополосний Інтернет. Медичний працівник, який буде мати мотивацію там працювати, матиме доступ для того, щоб отримати консультацію найкращого фахівця»
 
Запорізький державний медичний університет – піонер запровадження телемедицини у практику охорони здоров’я України. Більше десяти років тому ректорат університету визначив саме телемедицину як перспективний напрямок медицини третього тисячоліття і почав розвиток відповідної мережі. Закуплене найсучасніше обладнання, забезпечений якісний зв’язок для центрів телемедицини на кафедрах факультету післядипломної освіти: сімейної медицини, терапії і кардіології, дитячих хвороб, акушерства і гінекології і репродуктивної медицини, а також загальноуніверситетського центру. 
 
За роки діяльності цих центрів вони довели свою ефективність і потрібність. Вебінари, онлайн-лекції, науково-практичні конференції – далеко  не повний перелік форм роботи, для яких найкраще підходять центри телемедицини. Сотні консультацій у складних клінічних випадках від науковців ЗДМУ та провідних  фахівців Запоріжжя отримали медичні працівники усіх районів області, а також сусідніх Миколаївської, Херсонської та інших областей. А з 2017 року центри телемедицини почали активно використовувати і для підвищення кваліфікації та перепідготовки лікарів і провізорів, навчання з менеджменту для керівників охорони здоров’я. 
 
12.09.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR