Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Першокурсників запрошують пройти медогляд

Першокурсників запрошують пройти медогляд

В  університетському Центрі медичної реабілітації  та профілактики  людно і гамірно. Співробітники кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я ЗДМУ та представники тринадцяти  провідних клінічних кафедр: лікарі - терапевти, кардіологи, хірурги, травматологи, офтальмологи, невропатологи, оториноларингологи, дерматовенерологи та інші займаються здоров’ям першокурсників.

Вони мають  визначити стан здоров’я і фізичного розвитку студентів, які вступили в університет, а також  розподілити їх на медичні групи для занять з фізичного виховання. В  університеті  такий медогляд проводиться щорічно для першокурсників медичних і фармацевтичного факультетів та студентів других курсів (спеціальна медична група та група ЛФК), і цього разу триватиме з 11 вересня по 10 жовтня.

Учора на огляд прийшло близько сімдесяти юнаків і дівчат. «За графіком ми почали з першого медичного і так триватиме щодня, - говорить завідувач кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я ЗДМУ, професор Євген Михалюк, який очолює комісію з проведення медогляду в університеті. – Звичайно, хочеться, аби молодь швидше почала займатися фізкультурою, але ми до перевірки їхнього здоров’я підходимо дуже серйозно, не формально, з усією ретельністю та  розумінням того, що такий  прискіпливий огляд  їм іще не доводилося проходити. Скажімо, наш університет є позитивним винятком  не лише в Україні – ми єдині на теренах пострадянського простору вищої школи кожному студенту робимо електрокардіографію: я спілкуюсь з колегами на конференціях і таких прикладів більше не знаю. Більш ніж певен, що з таким обстеженням наші новачки стикаються вперше. За потреби направляємо на УЗД серця. Така практика існує з 2009 року.

На жаль, здоров’я молодих людей з року в рік не стає кращим. Чимало з них схильні до артеріальної гіпертензії. Років п’ять поспіль формуємо групи таких дітей і визначаємо їм навантаження на велотренажерах. Я розробив спеціальний комплекс і впроваджуємо ці методики для осіб з первинною артеріальною гіпертензією. Результати вражають!»

Євген Леонідович розповів, що за результатами  всебічного обстеження  студентів розподілять по фізкультурних групах, вони займатимуться в основній, підготовчій і спеціальній. Істотним показником для цього є результати функціональної проби – двадцять присідань за тридцять секунд. Вона показує, які зміни відбуваються в організмі внаслідок цього навантаження. Тож користь медичного огляду важко переоцінити.

Професор жалкує, що фізкультурою студенти займаються лише на першому й другому курсах, відтак потім за неї більшість забуває. Між тим, спорт – це надійне живлення здоров’ям на все життя. Особливо для лікаря, який постійно живе і працює у напруженому ритмі.

 

12.09.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR