Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Через 35 років в рідному університеті

Через 35 років в рідному університеті

Промайнуло тридцять п’ять років, відколи ЗДМУ( тоді ще - медичний інститут)  закінчили  лікарі випуску 1982 року.  І ось за доброю традицією вони  зібралися  в рідній almamater. Обійми, оглядини, щирі вітання. Дарма, що роки додають сивин і стажу, очі так молодо дивляться на світ! Так само, як в юності, радіють друзям, викладачам, зацікавлено оглядають аудиторії, навчальні кімнати, актову залу і не впізнають – університет докорінно змінився, зараз це сучасний європейський виш. Але в пам’яті кожного з присутніх на зустрічі ті незабутні роки, наставники, які дали одну з найкращих гуманних професій на світі. То була їхня неповторна юність!

Декан першого медичного факультету, доцент Володимир Компанієць працює в тому ж кабінеті, де в роки його студентської юності  сидів за столом тодішній декан  - Роман Степанович Лисенко.

« Це наш випуск, - розповідає Володимир Михайлович, - він був п’ятнадцятим в університеті, тоді нас сіло за студентські лави до 180 юнаків і дівчат, навчалися лікувальній справі.  Ось випускний альбом, ми тут молоді, рвійні, на порозі трудового шляху. Курс був дружним, прикметно, що з нами навчалися й іноземці, вони чудово володіли російською й опісля поїхали у свої країни - Палестину, Бангладеш, Йорданію, дехто з них став у себе на батьківщині навіть міністром охорони здоров’я.

Мої однокурсники усі залишилися вірними професії, багато з них очолили колективи лікувальних закладів, працюють в різних регіонах України, в  країнах близького й далекого зарубіжжя.  Серед нас є лікарі, директори коледжів, наукові працівники. У рідному нашому університеті, наприклад, на кафедрі нормальної фізіології працює доцент Володимир Омелянчик, на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб – доцент Олександр Олійник, у ЗМАПО очолює кафедру кандидат медичних наук Дмитро Буга, там же викладачем працює доцент Віктор Курочка. Олександр Гужов – директор медичного коледжу, який є підрозділом нашого університету. Приємно зустрічатися з однокурсниками, радіти успіхам колег, відчувати і через роки силу студентського братства. Сумувати, дізнаючись про втрати: близько тридцяти товаришів по спільному навчанню уже немає з нами».

Зустріч, як це завжди буває у медиків, яких єднає професія, ЗДМУ і спогади юності, була теплою і щирою. Переглянули фільм зі світлинами юності, ділилися спогадами, фотографувалися. Востаннє вони бачилися  разом п’ять років тому. Наступною віхою буде сорокаріччя випуску. А поки що ростимуть на алеї, яку заклали торік випускники 1981 року, тендітні блакитні ялинки, що їх на згадку про своє 35 – річчя висадили друзі, котрі пішли у професію з університету в 1982 – му.

 

8.09.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR