Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Онлайн – курси: процес удосконалення

Онлайн – курси: процес удосконалення

З початком навчального року виникла потреба «звірити годинники» щодо дальшого удосконалення самостійної роботи студентів  з допомогою онлайн-курсів. З цією метою відбулася організаційно-освітня зустріч представників кафедр, факультетів, інших підрозділів університету з розробниками онлайн-проекту. Модератором заходу виступив завідувач кафедри медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій, професор Олексій Рижов.

Олексій Анатолійович зазначив, що минулого навчального року була здійснена потужна робота з впровадження онлайн-навчання студентів, тепер належить тримати марку і не зупинятися на досягненому, адже  студентське життя все більше наповнюється самостійною роботою. Професор звернув увагу присутніх на окремі особливості організації онлайн-курсів, зокрема, ті, де ще є  недопрацювання. Наприклад, запропонував із трьох варіантів обрати оптимальний для стандартів іменування курсів, адже іноді надто довгі назви є неприйнятними. Йшлося також про оформлення першої сторінки, яка є обличчям кафедри. Було наведено цікаві приклади хорошого, задовільного оформлення й такого, що не привертає уваги.

Важливим акцентом у процесі є порядок реєстрації студентів. Якщо для тих, хто продовжує навчання, це вже пройдений етап, то новачкам іще треба його подолати, важливо  допомогти їм  зробити це якнайкраще.

Начальник навчального відділу університету Олена Школова і доцент кафедри технології ліків Богдан Бурлака зробили повідомлення про те, як реєструватися в онлайн-курсах за вибором і в системі АСУ. Свої пропозиції щодо організації самостійної роботи студентів в онлайн-просторі, подальше її  оцінювання висловив декан першого медичного факультету, доцент Володимир Компанієць. Заступник директора Наукової бібліотеки Олена Пономаренко розповіла про те, як максимально корисно скористатися послугами бібліотеки в освітньому процесі цього напряму.

Під час обговорення теми прозвучала слушна пропозиція, яку, за словами Олексія Рижова,  ініціює ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник:  варто якомога активніше залучати до участі в розробленні навчальних елементів онлайн-курсів студентів університету. Вони можуть формувати групи, отримувати на кафедрах завдання щодо створення фрагментів курсів, відео, схем, анімацій, презентацій тощо. Цілковитий простір для творчості!

Така робота оцінюватиметься й використовуватиметься на кафедрах в подальшому. Саме так, з участю широких студентських мас, рухалася вперед інформатизація ЗДМУ на початку 2000-их років. Вирішено провести у грудні конкурс серед студентів на кращу реалізацію фрагментів до курсів.


 

6.09.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR