Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Першокурсники ЗДМУ склали урочисту присягу

Першокурсники ЗДМУ склали урочисту присягу

З року в рік це урочисте дійство повторюється, але від цього не перестає бути хвилюючим і щемним – сьогодні Запорізький державний медичний університет приймає у свою сім’ю поповнення! Ось вони, юні і щасливі, натхненні першою серйозною перемогою у своєму житті, кращі з кращих, які, попри складнощі нинішньої вступної кампанії, самостійно взяли цю першу висоту у своєму житті – стали студентами!

На плацу перед другим корпусом університету вишикувалися 924 юнаків і дівчат, які вперше одягли білі халати, щоб присягнути на вірність професії, яку обрали сенсом свого життя. У студентську спільноту також вливається 120 першокурсників медичного коледжу – структурного підрозділу ЗДМУ,  вони також взяли участь у святі. Сюди завітали  щасливі батьки, які благословили дітей на нелегкий шлях у медицину, а також професорсько-викладацький склад університету, гості.

Урочистості відкрив ректор ЗДМУ, доктор медичних наук, професор Юрій Колесник. Привітавши молодь з таким важливим днем у їхньому житті, Юрій Михайлович зазначив, що їм випала щаслива нагода стати студентами одного з найкращих, не лише медичних, вишів України. Це підтверджено цього року високим прохідним балом – 157,514 на бюджетну форму навчання. На спеціальність «Медицина» він склав 169,6, «Педіатрія» - 165,03 «Стоматологія» - 197,8. Конкурс на місця  держзамовлення становить 7,69 осіб, а на контракті – 4,37.  Відповідно, є усі сподівання, що місце  на студентській лаві вибороли сильні й цілеспрямовані першокурсники.

Ректор також наголосив, що нинішній навчальний рік, у який вступаємо, є знаковим як для першого курсу навчання, так і для всього колективу, адже підходимо до дати, коли відзначатимемо 50-річчя з часу перетворення вишу в медичний університет. Цей ювілей спонукає кожного до нових звитяг, зокрема, студентство має подавати приклад відмінного опанування майбутньою професією. Загалом у ЗДМУ цікава славна вікова історія, яку треба знати, шанувати, пишатися нею і примножувати славною працею, гарними оцінками, успіхами в науковому пошуку.

Вступна кампанія цього року видалась непростою, але ЗДМУ вийшов з неї з честю. На перший курс  зараховано 1134 особи, зокрема, за спеціальностями: «Медицина» - 431, «Педіатрія» - 52, «Стоматологія» - 49, «Фармація, промислова фармація» - 102, «Лабораторна діагностика (бакалавр)» - 40, «Лабораторна діагностика (магістр)» - 25, «Фармація, промислова фармація (заочна форма навчання) – 382 особи. Вперше  нову спеціальність – «Фізична терапія, ерготерапія» опановуватиме 53 студенти. Окрім того, на другий курс на базі диплома молодшого спеціаліста  зараховано 148  осіб. Таким чином, загалом студентську спільноту поповнили  цьогоріч 1282 вітчизняних студенти. Це - чудовий результат роботи колективу!

Привітати студентів університету з Днем знань, початком навчального року, посвятою першокурсників на урочистості завітало багато гостей. Щирі слова на адресу флагмана вищої школи в регіоні, яким по праву є ЗДМУ, висловили, зокрема, -  керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров, Надзвичайний і Повноважний посол України в чотирьох зарубіжних країнах, член наглядової ради університету В’ячеслав Похвальський, голова обкому профспілок медичних працівників Ірина Бальченко, керівник ПрАТ «Аптеки Запоріжжя» Володимир Будько, Владика Лука. Оптимістично, зі сподіванням, що молоде покоління, яке прийшло в медицину, наповнить кожен свій крок дерзанням, сходженням до вершин у професії, звернувся до першокурсників  завідувач кафедри госпітальної хірургії ЗДМУ, академік Олександр Никоненко.

Загалом свято пройшло на високій ноті піднесення. Серед студентів на святі був поважний Гіппократ, символічний ключ і студентський квиток новачки отримали з рук ректора університету професора Юрія Колесника. Феєричний салют  додав усім гарного настрою. У небо злітали зграї голубів, і цієї миті кожен, звичайно, загадав  найзаповітніше – аби, нарешті, настав в Україні мир. Адже саме творити мирний день, стати з добрими знаннями на варті здоров’я людей збираються нинішні студенти й нове поповнення ЗДМУ. А на згадку про свято залишиться спільне фото біля головного корпусу університету, який першокурсники уже називають своїм.

Вперше за святом посвяти у першокурсники можна було спостерігати он-лайн, завдяки веб-трансляції.

Старшокурсники, активісти студентського самоврядування, також підготували відео-привітання для новачків з корисними порадами.

 

31.08.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR