Практика у Вроцлаві: два тижні з польським колегами

Практика у Вроцлаві: два тижні з польським колегами

Відповідно до програм міжнародної співпраці, які Запорізький  державний медичний  університет широко розвиває з численними вишами зарубіжжя, студенти університету щороку виїздять набувати нових знань та практичних навичок за кордон. Цього літа така щаслива нагода випала десяти студентам нашого університету. Таким  чином Марія Проценко, Юлія Шаповал, Владислав Новак, Тарас Кірієнко, Олена Резнікова, Олександр Збарах, Валерія Бойко, Лілія Хок, Володимир Потіха та Соуламі Абдула проходили літню практику в чудовому польському місті  Вроцлаві.

Майбутні лікарі практикували з 31 липня по 11 серпня  в одній з найкращих лікарень Польщі – Клінічному центрі медичного університету.

Ось як про це розповідає студентка шостого курсу першого медичного факультету  Марія Проценко:

«Це були незабутні два тижні занурення у професію, запозичення досвіду польських колег, цікаве спілкування з ними. Дуже корисно було ознайомитися з особливостями медичної освіти,  організацією медичної допомоги в Республіці Польща. Ми навіч переконалися в перевагах страхової медицини для населення . Я особисто удосконалила  свою англійську і, звичайно , отримала нові професійні знання.

На практиці у відділенні гінекології та патології вагітності  щодня разом з лікарем-куратором я брала  участь в ранкових оглядах пацієнтів, спостерігала, як працює лікар під час  гінекологічного огляду вагітних жінок, як проводиться  ультразвукова діагностика вагітних. В  операційному  блоку  щодня проводилось багато кесаревих розтинів та оперативних втручань у жінок з гінекологічною патологією, цей процес я також спостерігала.  Лікарі під час усіх маніпуляцій люб’язно все пояснювали та відповідали на запитання. Дуже сподобалося матеріальне оснащення  клініки: велика операційна, обладнана за останніми сучасними технологіями, комфортабельні палати, сучасна клініко-діагностична лабораторія – все це вражало. Польські лікарі не лише розповідали нам про кожного пацієнта, але й активно залучали практикантів до лікувально-діагностичних процедур, пропонували асистувати на операціях! Упродовж двох тижнів  я ознайомилась з особливостями ведення жінок з патологією вагітності, відвідала близько 15 операцій, стала свідком появи на світ десяти немовлят! Також брала  участь в первинному огляді новонароджених, отримала неоціненні знання, які в майбутньому мені неодмінно знадобляться!

Хочу висловити велику вдячність, найперше, ректорату нашого університету за можливість такої змістовної закордонної практики. А також подяка керівникам Вроцлавського  медичногоуніверситету, польським лікарям -  за їхній професіоналізм, чуйне ставлення  до студентів і щедрий  досвід, яким вони ділилися  під час нашого перебування у Клінічному центрі медичного університету Вроцлава».

Марія Проценко , студентка 6 курсу, першого медичного факультету ЗДМУ.


 

28.08.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar