Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Web of Science допоможе у пошуку, аналізі і навіть написанні статті

Web of Science допоможе у пошуку, аналізі і навіть написанні статті

Як не загубитися в світі науковців? Де краще опублікувати роботу? Чи можна вберегтися від хижацьких видань? Як знайти якісні, актуальні публікації за Вашою темою? Як оформити статтю згідно вимог певного видання? 
 
Ці та інші важливі для науковців питання розглянули під час семінару «Можливості платформи Web of Science для дослідника: медико-біологічні спеціальності», який провела для науково-педагогічних працівників ЗДМУ фахівець з навчання Clarivate Analytics  (дочірня компанія Web of Science) к.б.н. ІРИНА ТИХОНКОВА. Запорізький державний медичний університет передплачує доступ до ресурсів платформи, і фахові поради допоможуть ефективніше користуватися необмеженими науковими ресурсами та інструментами. 
 
- Якісні наукові дослідження починаються з опрацювання наукової літератури відповідного профілю. Зважаючи на існування більше 100000 наукових журналів в світі, і нерівномірність розподілу значущих публікацій по виданням для пошуку літератури варто використовувати базу даних Web of Science (Thomson Reuters), яка є найстарішою наукометричною базою даних, заснованою Юджином Гарфілдом, фундатором ISI (Institute of scientific information, 1960 рік). До неї вже більше 50 років ретельно заносять усі бібліографічні відомості по кращим  виданням, що забезпечує коректне індексування майже 13000 видань в трьох тематичних індексах з природничих наук SCIE, з соціальних - SSCI та гуманітарних AHCI і більше 6000 видань в політематичному індексі ESCI, - розповіла Ірина Олександрівна. 
 
Платформа Web of Science дає можливість науковцю знайти не лише актуальну і перевірену інформацію за темою дослідження, але й потенційних співвиконавців з інших країн, установи-партнери та визначитися з можливими джерелами фінансування.  Повна індексація усіх переліків літератури усіх видань колекції (більше 1 млрд. записів), створює можливості точних наукометричних оцінок і прогнозу розвитку певної наукової галузі та установи.
 
Зважаючи на вимоги до опублікування результатів дисертаційних робіт і появу великої кількості хижацьких видань, науковці мають уважно ставитися до добору видання для публікації власних досліджень.
 
Ірина Тихонкова детально розповіла, як користуватися безкоштовним референс-менеджером «EndNote base» що дозволяє створити базу публікацій за темою дослідження, і суттєво полегшує оформлення статей за форматом певного видання, атакож нещодавно створену функцію EndNote Match, яка значно скорочує час підбору видання для публікації. Всі ці інструменти суттєво полегшують роботу науковців над статею. 
 
Повністю з презентацією семінару можна ознайомитися, завантаживши файл
 
 
 
 

 

12.06.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR