Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Студенти - іноземці вивчають   історію  та культуру Запорізького краю

Студенти - іноземці вивчають історію та культуру Запорізького краю

На довузівському етапі навчання іноземні студенти вивчають курс «Країнознавство». На цих заняттях викладачі знайомлять їх зі славетними  сторінками української історії та, зокрема, історії міста, в якому вони живуть і навчаються. Але ж навчальний процес не обмежується лише аудиторіями! Саме тому 12 травня для студентів довузівського етапу  першого міжнародного факультету  організували навчальну екскурсію до історико-культурного комплексу «Запорозька Січ», що на острові Хортиця.

Студенти у супроводі викладачів відвідали козацьку театральну виставу та музей, у якому відтворені усі помешкання та атрибути тієї славетної доби.

Актори-козаки розказали про козацьку зброю та продемонстрували вправне володіння нею. Вони показали, яким чином козаки охороняли свої землі та змагалися з найзапеклішими ворогами – турками й татарами. Козацька вправність неабияк вразила наших студентів, вони й самі захотіли відчути себе в ролі запорізьких лицарів. І мали таку можливість! По закінченні вистави всі бажаючі фотографувалися з козаками та їхньою зброєю, стріляли з лука, вправлялися в майстерності кидання сокири та володіння шаблюкою. А ще наші студенти покаталися на козацькому коні, а також власноруч викували собі пам’ятну монетку з січовою символікою.

Відвідини музею також справили неабияке враження на молодь.  Професійні екскурсоводи розповіли їм про життя запорозьких козаків, облаштування їхніх  помешкань, ознайомили з елементами інтер’єру.  Студенти були задоволені від прогулянки Хортицею, купували сувеніри та куштували козацьку  їжу.

З екскурсії і студенти, й викладачі поверталися сповненими позитивних вражень та емоцій. Ось що вони розповіли:
Ель Армі Абір (Марокко),  група 19:  «Мені більше сподобалася вистава. Втім, й екскурсія була цікавою: ми дізналися про видатні сторінки української історії. Хотілося б, щоб такі та подібні заходи проводилися частіше».

Студентка групи 22 Коба Прісціла (Еквадор): «Інформація, яку почерпнули під час подорожі на Хортицю, була дуже цікавою. Нам розповіли  про стародавню  козацьку добу, про мужніх людей, які боронили свою країну, уклад їхнього життя, побут.  Ми уявили,  як вони вели бій, якою була їхня зброя. Я раніше про все це й гадки не мала. Дуже задоволена».

Завідувач курсу довузівського етапу навчання доцент Лариса Васецька зазначила, що ця екскурсія є традиційною – вона проводиться щороку в травні, по завершенні навчального курсу з країнознавства. За словами  Лариси Іванівни, під час екскурсії студенти зацікавлено слухали розповіді  та ставили слушні питання щодо історії та побуту запорізьких козаків. Загалом, спілкування на Хортиці продемонструвало хороший рівень мовної та країнознавчої підготовки студентів. Проведення таких заходів сприяє поглибленню їхнього  інтересу до опанування мовою як засобом пізнання нової для них культури.

Відповідальна за виховну роботу викладач Ірина Янушевська головною особливістю вважає те, що вона знайомить студентів не тільки з історією українського козацтва. На думку Ірини Борисівни, для іноземців це, насамперед, унікальна можливість доторкнутися до української культури, релігії, на власні очі побачити традиційний український устрій, специфіку побуту, національний одяг. Це дозволить їм  глибше зрозуміти дух українського народу, особливості його національного характеру, а, отже, краще адаптуватися у нашій країні.

Юлія Гринь,
організатор курсу довузівського етапу першого міжнародного факультету

17.05.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR