Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

Студенти ЗДМУ взяли участь у Першій Національній нараді з лідерами студентського руху

Міністерство охорони здоров’я України спільно з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) провели Першу Національну нараду з лідерами студентського руху на тему – «Якість освіти з імунізації. Медична реформа і студентство». У нараді взяли участь студенти п’ятого курсу медичного факультету Запорізького державного медичного університету – Наталія Захарченко, Яніна Борох, Богдан Белінський, Владислав Михайлов. Очолював делегацію голова Студентської ради університету Георгій Подлужний.

« Нас зібралося сімдесят шість учасників, - поділився враженнями Георгій , - студенти п’ятих – шостих курсів, інтерни, аспіранти, представники самоуправління з усіх медичних навчальних закладів країни. Головна тема розмови  стосувалася медичних реформ в державі, яку планує впроваджувати Міністерство охорони здоров’я. Виступала очільник Міністерства Уляна Супрун, її заступники. Серед  п’яти спікерів  був політолог, який розповів про історичну необхідність реформ в контексті розвитку держави. Ми прослухали  економічний аналіз пропонованого реформування.

Окремим повідомленням було дослідження, як користувачі соціальних мереж ставляться до проблеми  імунізації – про страхи, упередженість тощо. Перегукувався з результатами цих досліджень  виступ представника ЮНІСЕФ . За фахом імунолог, вона розвіяла міфи населення про шкідливість щеплень, закликала до активної пропаганди  профілактичних засобів хвороб.

Заступник Міністра охорони здоров’я  Олександр Лінчевський  зосередив увагу студентів і молодих медиків на новаціях, які пропонуватимуться до впровадження. Зокрема, йшлося про підвищення середнього атестаційного балу для вступників у медичний навчальний заклад, він має бути не меншим 150.  У майбутньому планується створити  загальнонаціональний рейтинг випускників, завдяки якому лікарі з високими персональними показниками матимуть шанс отримати відповідно престижне призначення на роботу. Йшлося й про інші плановані нововведення. Усе це поки що в проектах. Звичайно, якісь з них, ймовірно, сприйнятні, інші викликають сумнів. Безперечно, зміни в галузі потрібні, з цим важко не погоджуватися. А якими вони будуть, покаже час. Головне, щоб робилося все це з користю для людей».

 

20.04.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR