Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
У ЗДМУ проходить Всеукраїнська студентська олімпіада з патологічної фізіології

У ЗДМУ проходить Всеукраїнська студентська олімпіада з патологічної фізіології

Сьогодні в Запорізькому  державному медичному університеті  розпочався II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з патологічної фізіології. Свої знання з цього розділу медицини демонструють близько сорока студентів - представників провідних медичних навчальних закладів України.

Відкрив олімпіаду проректор з наукової роботи університету, професор Валерій Туманський. Він  привітав поважне зібрання від імені ректорату ЗДМУ, особисто ректора -  Заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора Юрія  Колесника, який очолює оргкомітет заходу.

Валерій Олексійович схвалив вибір молоді, яка представляє майбутнє такої цікавої науки, як патофізіологія, зауваживши, що вона, як жодна інша, охоплює всі розділи медицини, відіграє велику роль у практиці щодо діагностики захворювань і порятунку життя людини. Професор Валерій Туманський розповів гостям про університет,зокрема підкресливши, що у навчальному закладі на чільному місці -  розвиток наукових здібностей студентів. На п’ятому курсі медичного факультету і на четвертому - фармацевтичного виокремлюються групи обдарованої молоді з числа  студентів, які бажають глибше оволодіти спеціалізацією. Вони в подальшому працюють за індивідуальним графіком під керівництвом викладачів.

Університет плекає молодих науковців, вони їздять на конференції й симпозіуми,до їх послуг сучасні лабораторії з новітнім оснащенням, діє система фінансового заохочення. Багато такої молоді обирають для своїх досліджень саме патологічну фізіологію.

До учасників олімпіади з добрими напутніми словами й побажаннями звернулася завідувачка кафедри патологічної фізіології ЗДМУ, професор Ольга Ганчева. Вона зазначила, що університетській спільноті та професорсько – викладацькому складу дуже приємно приймати у себе найкращих молодих представників медичних навчальних закладів України, які займаються патофізіологією. Висловила сподівання, що олімпіада стане майданчиком цікавих, справді олімпійського класу змагань,наукових дискусій,а також спілкування, яке, цілком ймовірно, покладе початок зв’язкам науковців на довгі роки.

Козацької звитяги, креативності, задоволення від роботи й спілкування побажала учасникам олімпіади професор кафедри патологічної фізіології Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я.Горбачевського Марія Хара. Завідувач кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології Одеського національного медичного університету, професор Руслан Вастьянов  висловив задоволення, що олімпіада проходить саме у стінах ЗДМУ, де склалися чудові традиції, де створено потужну школу патофізіології на чолі з ректором,відомим вченим, професором Юрієм Колесником.

Після таких гарних привітань шанованих членів журі почалася напружена робота.  Олімпіада проводиться у три тури. У першому студенти розв’язували ситуаційні задачі та відповідали на  одне теоретичне запитання. Другий тур традиційно відводився для комп’ютерного тестування.
В якості новації цього року запроваджено творчий конкурс, що став своєрідним  третім туром олімпіади. Він проходив  у вигляді презентації, що дозволило членам журі оцінити вільне володіння студентами теоретичним матеріалом, виявити  їх творчий та креативний потенціал, уміння дискутувати та доповідати.

Учасники олімпіади матимуть нагоду познайомитися з нашим університетом, побувати в лабораторіях, навчальних класах, їх також очікує цікава культурна програма.

 

20.04.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR