Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

Запозичення німецького досвіду хірургами кафедри госпітальної хірургії ЗДМУ

Бувати за кордоном з метою обміну досвідом, брати участь у наукових конференціях, симпозіумах для науковців ЗДМУ справа звична. І все ж, щоразу вони відкривають у цих поїздках для себе багато нового, прагнуть застосовувати запозичене у практичній діяльності удома.

Нещодавно з Німеччини повернулися науковці кафедри госпітальної хірургії університету –  доктор медичних наук, професор Андрій Никоненко і кандидат медичних наук, доцент Євген Гайдаржі.

Своїми враженнями про перебування в Німеччині ділиться професор кафедри госпітальної хірургії Андрій Никоненко :

«Мені випала щаслива нагода побувати на стажуванні  в університетській клініці міста Мюнхен, на кафедрі судинної хірургії. Сприяння в моєму двотижневому там перебуванні було люб’язно надане завідувачем кафедри професором Хансом – Хеннінгом  Екштейном після нашої зустрічі на одному із симпозіумів. Я три роки поспіль відвідую конференції на базі цієї клініки, а в якості лікаря побачив роботу колег зсередини вперше. Клініка і поліклініка судинної й ендоваскулярної хірургії обслуговує  пацієнтів з гострими та  хронічними  захворюваннями  судинної системи. Тут застосовуються  класичні  методи  судинної  хірургії, а також  поєднання  відкритих  хірургічних та   ендоваскулярних методів. Одним  з основних пунктів спектру  послуг є надання допомоги при аневризмі аорти, стенозі сонної артерії, інших порушеннях кровообігу в судинах.

Стосунки зі співробітниками кафедри та   відділення судинної та ендоваскулярної хірургії одразу склалися приязними, відкритими. Оскільки я не володію німецькою, колеги одразу перейшли на англійську мову, аби я вільно розумів всі їхні дії. Шанобливо ставилися до українського професора й намагалися найбільше показати, були дуже терплячими. Я брав участь в оперативних втручаннях, асистував. Особливо цікаво було дізнатися, які наукові напрями досліджують німецькі вчені. У нас є багато дотичних тем, проблем, тому вирішили надалі тісніше підтримувати  професійні контакти, адже тепер, після особистого знайомства, робити це простіше. Зокрема, таких  спільних досліджень потребують проблеми захворювань сонних артерій, які призводять до інсульту. У німецьких  колег, як і у нас, ці  питання актуальні. Зазначу, що лікують та оперують у клініці, як і ми, майстерність наших лікарів не гірша. Різниця, звісно, в технологічному оснащенні клініки -  працюють з   комп’ютерними  томографами, ангіографами нового покоління, мають відмінний  хірургічний інструментарій.  Усе населення без винятку отримує безкоштовну медичну допомогу різних  рівнів , бездоганно діє система страхування. До цього нам ще треба йти.

Стажування було цікавим, корисним, усе побачене неодмінно знайде застосування у роботі нашої кафедри, подальшому професійному вдосконаленні. Дуже приємно, що наш ректор завжди підтримує усі наші ініціативи пов’язані з запозиченням іноземного досвіду. Завдяки його підтримці міжнародні відносини в нашому університеті розвиваються на дуже високому рівні.»

Доцент Євген Гайдаржі відвідав франкфуртську медичну клініку, де активно займаються лапароскопічною хірургією. Оскільки він активно працює в цій галузі, було досить корисно подивитись, який досвід напрацювали зарубіжні колеги.

Зі слів Євгена Гайдаржі, медичний заклад має авторитет медичної клініки міжнародного зразка та пропонує своїм пацієнтам широкий спектр послуг різного рівня. Сюди входить швидка і точна діагностика багатьох захворювань, а також кваліфіковане та ефективне лікування. Співробітники клініки відкрито ділилися досвідом, надаючи можливість обговорити наукові проблеми щодо лапароскопічної хірургії. Стажування пройшло дуже продуктивно.

«Коли ділилися досвідом, нас підтримував наш завідуючий кафедрою, професор Олександр Никоненко. Адже йому добре відомий професійний рівень наших хірургів: запорізька школа одна з найсильніших в Україні. Олександр Семенович свого часу також запозичив багато зарубіжного досвіду, розвиваючи в Україні трансплантологію. Професор зазначив, що зараз відкрите зелене світло впровадженню кращого досвіду, зокрема й німецького, на сучасному рівні, адже наш медичний університет, і особисто ректор професор Юрій Михайлович Колесник, потужно підтримує кафедри сучасним обладнанням. Цим ми й займатимемось у науковій та практичній роботі» - зазначили науковці.
 

20.04.2017

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR